Change the World Model United Nations

Change the World Model United Nations – symulacja obrad ONZ

W dniach 23-29 marca 2022 roku grupa 21 uczniów z naszej szkoÅ‚y po raz czwarty weźmie udziaÅ‚ w miÄ™dzynarodowym projekcie edukacyjnym Symulacja Obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych – Change the World Model United Nations (CWMUN) – w Nowym Jorku, USA.

Liceum Staszica w Lublinie jako jedno z wiodących w Polsce otrzymało imienne zaproszenie na tę konferencję z rąk Pana Claudio Corbino, pomysłodawcy oraz Dyrektora Generalnego CWMUN.

Change the World Model United Nations (CWMUN) to coroczny program miÄ™dzynarodowych spotkaÅ„, w którym uczestniczy ponad 5000 studentów z caÅ‚ego Å›wiata. W czasie zgromadzeÅ„ debatujÄ… nad gÅ‚ównymi kwestiami globalnej agendy politycznej. CWMUN to najwiÄ™ksze miÄ™dzynarodowe forum mÅ‚odzieży na Å›wiecie, które odbywa siÄ™ w różnych miastach: Nowym Jorku, Abu Dabi, Singapurze i Rzymie. Model United Nations, znana w wielu krajach inicjatywa studencka i uczniowska, ma na celu edukacjÄ™ zarówno w dziedzinie stosunków miÄ™dzynarodowych i dyplomacji, jak i w zakresie wystÄ…pieÅ„ publicznych oraz sztuki prowadzenia negocjacji.

Konferencja MUN jest również okazjÄ… do wykorzystania i udoskonalenia znajomoÅ›ci jÄ™zyka angielskiego, gdyż obrady odbywajÄ… siÄ™ wyÅ‚Ä…cznie w tym jÄ™zyku.

15:18 16.03.2022 | przez: DA