FacebookYouTubeTwitterInstagram

Informujemy, że w dniu 07.04.2022 odbędą się stacjonarnie zebrania z rodzicami uczniów klas:

 

1 i 2 - godz. 17:00

 

3 - godz. 18:00

 

(zebranie rodziców uczniów z klasy 1C odbędzie się w terminie uzgodnionym z wychowawcą)

 

Przypominamy, że ze względu na prace budowlane na terenie szkoły, parking nie będzie dostępny.

12:40 04.04.2022 | przez: DA

W imieniu społeczności szkolnej I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Lublinie serdecznie zapraszamy 8 kwietnia 2022 r. od godziny 13:00.

 

Zainteresowanych nauką w klasach:

społeczno-prawniczej, ekonomicznej, matematyczno-fizycznych, biologiczno-chemicznych powitamy  w szkolnej auli na pierwszym piętrze o godzinie 13.00 krótkim spotkaniem z dyrekcją

i samorządem.

 

Nauczyciele i uczniowie poszczególnych profili będą czekać w salach lekcyjnych, aby podczas indywidualnych spotkań odpowiedzieć na wszystkie pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące wyboru rozszerzeń czy miejsca nauki. 

 

Będzie okazja, żeby poznać naszych nauczycieli i uczniów, zwiedzić szkołę, zobaczyć nowocześnie wyposażone sale lekcyjne, wziąć udział w przygotowanych pokazach.

 

Spotkanie dla osób zainteresowanych nauką w klasie pre-IB odbędzie się w szkolnej auli od godziny 15 do 17.00. Czeka na nich nie mniej atrakcji.

 

 

Nie może u nas zabraknąć nikogo zainteresowanego!

 

Nasza oferta edukacyjna:

https://lo1.lublin.eu/staszic/?subpage=page&id=4

  

Jeżeli nie możecie odwiedzić nas w tym dniu, zapraszamy do obejrzenia nagrań z wirtualnych spotkań z przedstawicielami poszczególnych profili:

https://www.facebook.com/watch/1lolublinstaszic/349002759409688/

 

 

08:50 29.03.2022 | przez: DA

Maksymilian Grądz, tegoroczny Maturzysta zdobył dwa tytuły laureata Ogólnopolskich Olimpiad i to w jeden dzień!
W finale LXIII edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym zajął PIERWSZE MIEJSCE W KRAJU, zaś w XXIV edycji Olimpiady Wiedzy o Prawie zajął 7 miejsce w kraju. Oba finały odbyły się zdalnie (w formie testu i odpowiedzi ustnej)

 

Maks, wielkie gratulacje!
Dumni z wyczynów Ucznia;
Jan Maleska i Krzysztof Niedźwiedź 

08:47 29.03.2022 | przez: DA

Tegoroczną edycję "Nocy Staszica" można uznać za udaną! Wszystko było utrzymane w klimacie lat 20tych, a frekwencja dopisała. Mamy nadzieję, że świetnie się bawiliście!

 

Fotorelacja autorstwa Zuzanny Pituch i Ignacego Chodowskiego

 

 
13:47 21.03.2022 | przez: DA

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy ID Wiktor Proć uzyskał awans do finału LXXIII Olimpiady Matematycznej. Wiktor już uzyskał tytuł finalisty. W finale powalczy o tytuł laureata. Warto dodać, że Wiktor jest jednym z sześciu uczestników finału w całej Polsce, którzy są uczniami klasy pierwszej. 

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale 

08:58 18.03.2022 | przez: DA

 

Change the World Model United Nations – symulacja obrad ONZ

 

W dniach 23-29 marca 2022 roku grupa 21 uczniów z naszej szkoły po raz czwarty weźmie udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym Symulacja Obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych – Change the World Model United Nations (CWMUN) – w Nowym Jorku, USA. 

 

Liceum Staszica w Lublinie jako jedno z wiodących w Polsce otrzymało imienne zaproszenie na tę konferencję z rąk Pana Claudio Corbino, pomysłodawcy oraz Dyrektora Generalnego CWMUN.

 

Change the World Model United Nations (CWMUN) to coroczny program międzynarodowych spotkań, w którym uczestniczy ponad 5000 studentów z całego świata. W czasie zgromadzeń debatują nad głównymi kwestiami globalnej agendy politycznej. CWMUN to największe międzynarodowe forum młodzieży na świecie, które odbywa się w różnych miastach: Nowym Jorku, Abu Dabi, Singapurze i Rzymie. Model United Nations, znana w wielu krajach inicjatywa studencka i uczniowska, ma na celu edukację zarówno w dziedzinie stosunków międzynarodowych i dyplomacji, jak i w zakresie wystąpień publicznych oraz sztuki prowadzenia negocjacji.

 

Konferencja MUN jest również okazją do wykorzystania i udoskonalenia znajomości języka angielskiego, gdyż obrady odbywają się wyłącznie w tym języku.

  

 

15:18 16.03.2022 | przez: DA

Warszawa, 11 marca 2022 roku

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Oświaty, 

Przedstawiciele Samorządów, 

Szanowni Rodzice, 

Drodzy Uczniowie,

 

od kilkunastu dni za naszą wschodnią granicą trwają działania wojenne prowadzone przez Rosję przeciwko narodowi ukraińskiemu. Wydarzenia te w ogromnym stopniu wpłynęły także na sytuację w naszym kraju. Od początku wojny postawa polskiego społeczeństwa – solidarność z Ukrainą, która przejawia się przede wszystkim w bezinteresownym niesieniu pomocy – jest godna najwyższego uznania. Ogrom cierpienia jakiego doświadczają Ukraińcy jest niewyobrażalny. Zdajemy sobie sprawę z tego, że naszym wspólnym zadaniem jest obecnie zapewnienie uchodźcom dogodnych warunków bytowych, umożliwienie podjęcia pracy, a także kontynuowania edukacji i nauki.Z ogromnym szacunkiem przyglądam się zaangażowaniu Dyrektorów i Nauczycieli w proces przyjmowania dzieci i młodzieży z Ukrainy do naszych szkolnych wspólnot. Zdaję sobie sprawę z tego, że podejmowane przez Państwa działania wiążą się z ogromnym wysiłkiem podyktowanym koniecznością dostosowania rzeczywistości szkolnej do obecnych wyzwań. Naszym celem jest maksymalne wsparcie Państwa w tych działaniach. W związku z tym przygotowaliśmy szereg materiałów informacyjnych oraz rekomendacji dotyczących przyjmowania uczniów ukraińskich do polskich przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Wprowadziliśmy również zmiany w przepisach, dzięki którym możliwe będzie łatwe i elastyczne tworzenie klas przygotowawczych.

 

Obecnie w parlamencie procedowany jest projekt ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. W dokumencie tym z zakresu oświaty wprowadzone zostały rozwiązania, które pozwolą na zapewnienie kształcenia oraz wychowania uczniom będącym obywatelami Ukrainy. W tym celu umożliwiamy tworzenie innych lokalizacji prowadzenia zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych. Pozwoli to na zwiększenie bazy miejsc na potrzeby edukacji ukraińskich dzieci. Lokalizacje te organizacyjnie będą podporządkowane szkołom lub przedszkolom. Dodatkowo wprowadzone zostaną przepisy ułatwiające zatrudnienie obywateli Ukrainy na stanowisku pomocy nauczyciela, a także zmiany umożliwiające zwiększenie wsparcia ukraińskich uczniów przez kadrę pedagogiczną. Co istotne rząd przeznaczy dodatkowe środki z budżetu państwa na kształcenie uczniów z Ukrainy. Wszystko po to, by pomóc ukraińskim obywatelom, którzy w wyniku wojny znaleźli się na terytorium Polski. 

 

Szanowni Rodzice, dziękuję za Państwa aktywną postawę i gotowość do niesienia pomocy ukraińskim rodzinom. Państwa bezinteresowne zaangażowanie godne jest najwyższego uznania. Głęboko wierzę, że ta pomoc ¬‒ w postaci choćby najmniejszych gestów ułatwiających przybywającym do Polski obywatelom Ukrainy odnalezienie się w nowych warunkach ‒ to przykład solidarności w obliczu ludzkiej tragedii. Dziękuję również za wspieranie Dyrektorów i Nauczycieli w przygotowywaniu szkół i placówek edukacyjnych na przyjęcie ukraińskich uczniów.   

 

Drodzy Uczniowie, jestem dumny, że z wyjątkową dojrzałością zareagowaliście na potrzeby Waszych rówieśników z Ukrainy, którzy uciekając przed wojną, znaleźli schronienie w naszym kraju i zdecydowali się na podjęcie edukacji w polskich szkołach. Mam nadzieję, że wspólna nauka będzie dobrą okazją do wymiany doświadczeń i zacieśniania relacji. Dziękuję za wszelkie gesty solidarności z ukraińskimi uczniami. To Wy będziecie dla nich przewodnikami w poznawaniu naszego kraju. Wiem, że sprostacie temu zadaniu. 

 

Chcę Was także zapewnić, że pomimo wojny w Ukrainie, będziecie mogli w sposób niezakłócony kontynuować naukę i przygotowywać się do egzaminów. Jesteście bezpieczni, bo Polska jest ważną częścią NATO – najpotężniejszego sojuszu obronnego na świecie.

 

Szanowni Państwo, zapewniam o moim wsparciu i nieustających działaniach związanych z dostosowywaniem polskiego systemu oświaty do przyjmowania ukraińskich uczniów do szkół oraz placówek edukacyjnych w całym kraju. Jesteśmy otwarci na dalsze sugestie zmian legislacyjnych płynących od organów prowadzących i samorządów. Życzę Państwu siły niezbędnej do tego, aby sprostać czekającym nas wszystkich wyzwaniom. 

 

Przed nami najważniejszy z egzaminów ‒ egzamin z człowieczeństwa. 

 

 Z wyrazami szacunku

 

Przemysław Czarnek

Minister Edukacji i Nauki

 

13:43 15.03.2022 | przez: DA

W sobotę 12 marca 2022 r odbył się etap okregowy Olimpiady Wiedzy o UE. Klaudia Sienkiewicz z klasy 3BP w wyniku dwustopniowych eliminacji uzyskała najlepszy wynik w województwie.

Wysokie wyniki w olimpiadzie uzyskali też Jowita Szatraj i Łukasz Staniak.

 

Klaudia,wielkie gratulacje i powodzenia w finale!

 

Krzysztof Niedźwiedź opiekun Uczennicy

 

15:19 14.03.2022 | przez: DA

 Agata Łaska, uczennica klasy 3BP, zakwalifikowała się jako jedna z 2 osób, z województwa lubelskiego, do etapy centralnego 52 Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, osiągając najwyższy wynik.

 

Gratulujemy sukcesu

Marta Rodak-Nawrot

12:12 14.03.2022 | przez: DA

Z radością informujemy, że do finału XXIX Olimpiady Informatycznej zakwalifikowali się:

  • Mateusz Jacniacki 3DG 
  • Wojciech Krupiński 3DG
  • Piotr Ochal 3DP

Gratulujemy i życzymy powodzenia w rywalizacji o tytuł laureata! Dziękujemy też wszystkim uczniom reprezentującym Naszą Szkołę w pierwszym i drugim etapie olimpiady informatycznej.

 

21:18 13.03.2022 | przez: MP